Lov mamuta

Konečně jsem se dostal k tomu, abych dodělal jednoduchou výukovou hru Lov mamuta. Tady si ji můžete stáhnout a libovolně šířit dál.

  Stáhnout hru (unknown, 7 240 hits)

Hra byla vytvořena jako školní projekt na předmět Systémy elektronického vzdělávání. Je sice zaměřena na menší děti, to však nebrání nikomu si ji zkusit. Je tak docela krátká, hrubým odhadem tak na pět minut. Spíše ji chci použít k propagaci o něco většího projektu, na kterém dělám už delší dobu. Snad bude Lov mamuta pro začátek stačit.

Obrázek ze hry
Venkovní scéna hry

A jak to celé začalo. Abych se donutil něco dělat rozhodl jsem si zvolit téma právě vytvoření počítačové hry. Měl to být týmový úkol a naštěstí se ke mně přidala Jana Dobrovská, která mi znatelně pomohla. Po vytvoření několika základních návrhů jsem začal vytvářet prostředí.

Hra lov mamuta
Scéna v jeskyni

Rozhodl jsem se, že si nebudu snažit ukousnout příliš velké sousto. Proto jsem se rozhodl pro pouhé tři lokace. Ač se to občas nezdá, práce a drobných úprav je i v takhle malé hře mraky. Při samotné grafické realizaci jsem neměl žádný zásadní problém. Horší už bylo scriptování.

Hra lov mamuta - obrázek 4
Scéna s mamutem

Se scriptováním jsem se musel rvát o něco víc a výsledný kód by snesl označení „prasárna“, aniž ho to nějak očerňovalo. Holt nejsem kóder. Podle toho to občas vypadá. Na druhou stranu by snad mělo být vše funkční, jak jsem zamýšlel.

Hlavni menu hry Lov mamuta
Hlavní menu

Hra je postavená na Wintermute Engine, který je dílem Jana Nedomy, alias Mnemonica, kterému patří obrovský dík a hluboce před ním smekám.

Alternativní download hry zde – Hra Lov mamuta.

8 komentářů u „Lov mamuta“

 1. Ahoj,
  nebýt tvé registrace na WebDealu, pak bych na tebe zapomněl. Musím u Wintermute enginu dělat grafiku přes 3d program nebo to jde nějak lehce přes ten jejich program na to?

  PS: Díky za tu registraci ;)

  Odpovědět
  • Ahoj,
   WME, pokud vím, nemá žádný vestavěný plnohodnotný grafický editor, většina grafiky se musí dělat jinde. Jinak je to hlavně 2D editor – ty 3D postavičky jsou jen taková třešnička.

   PS: Není zač, docela tě chválil Drago na 404.com, tak jsem zavítal.

   Odpovědět
  • Těžko říct, pro jistotu jsem to zkoušel a vše funguje. Hra je jen pro windows, tak by mohl být háček v tom, jestli náhodou nemáte iOS nebo Linux?

   Odpovědět

Napsat komentář