Nový Zéland – cestování 2.díl

Krátké procházky a výlety poněkud bledly ve srovnání s několikadenními tracky. Vyrazili jsme na několik z nich a považuji to stále za jeden z vrcholů našeho pobytu na Novém Zélandu. Z počátku jsme jezdili na dvoudenní tracky, které ale i tak daly docela zabrat. V článku zavzpomínám, na jednotlivé výlety.

Ball Hut u Abel Tasman Glacier

Od hlavního informačního centra se po prašné cestě dalo dojet k začátku tracku k ledovci. Na prašné cestě občas létaly kamínky, takže když jste jeli blízko za autem, reálně hrozila výměna autoskla. První vícedenní track jsme šli v Mt. Cook National Park. Zatímco většina turistů směřovala na velkou chatu, jejíž jménu si už nevybavím, která byla poměrně vysoko, my jsme se rozhodli pro malou Ball Hut pro tři lidi, vedle ledovce Abela Tasmana. Cesta tam byla poněkud zklamáním, protože se se šlo podél morény, odkud nebylo moc vidět. Jakmile jsme ale uviděli obrovský ledovec, zklamání ustoupilo. Večer bylo slyšet jak puká a praská led uvnitř ledovce. Podobalo se to hřmění.

Nový Zéland dovolená
Mount Cook National Park
Cestování Nový Zéland
Tasmanův ledovec

Mt. Brewster

Toto byl opravdu brutální výlet. Chata leží pod vrcholkem Mt. Brewster. Cesta trvá asi 5-6 hodin. Její ďábelskost však spočívá v něčem jiném než délce. Cesta je totiž dlouhá pouze něco přes 2 km, zatímco převýšení, které je nutné zdolat, je něco přes 1 km. Cesta nahoru ještě šla, dolů jsme již oba skučeli. Po týdnu mě přestaly bolet stehna lýtka.

Nový Zéland počasí
Pod Mt. Brewster
dovolena novy zeland
a pohled směrem Aspiring National Park

Fiordland a Milford Sound

V tomto případě se ani tak nejednalo o samostatný track, ale po cestě do profláklého Milford Sound jsme se zastavila na několika opravdu zajímavých místech. Kromě již zmiňovaného Manapouri, bylo zajímavým zážitkem i Lake Gunner. V okolí jezera byly všechny stromy porostlé silnou vrstvou mechu. Spolu s mrholením a velmi vlhkým počasí měla noc u Lake Gunner neuvěřitelnou atmosféru.

Nový zéland dovolená
Ve Fiordlandu mrholilo dost
Nový zéland cestování
Lake Gunner
Jak cestovat na novém zélandu
Ráno ve Fiordlandu

V příštím příspěvku popíšu výlet na jih jižního ostrova, Stewart Island a pár dalších tracků.

8 komentářů u „Nový Zéland – cestování 2.díl“

  1. Nový Zéland je něco neuvěřitelného, že ? Letos v červenci to bude 8 let, co jsem se odtud vrátil, ale ještě ani na chvilku jsem na něj nepřestal myslet…Je to diagnóza…Ale moc hezká diagnóza ! Škoda, že jsem měl tenkrát můj blog rozjetý na bloguje.cz, kde mi ho po tuším 6ti měsících neaktivity smázli a já tak o to všechno přišel…

    Odpovědět
  2. Věřím, že na něco takové člověk nezapomene do konce života. Já jsem před deseti lety byl na Andamanských ostrovech, kde jsem strávil asi 14 dní na neobydleném ostrově a žil jsem z toho hodně dlouho.

    Odpovědět
  3. Velmi inspirující. Kamarád se na Nový Zéland právě chystá vyrazit a já mu neskutečně závidím. Tvé články mě v tom ještě podporují :-)… kdybych tak měl více času

    Odpovědět

Napsat komentář