Bloodline Champions – řežba bez motivace

Po delší době jsem si chtěl vyzkoušet nějakou nenáročnou onlinovku, která nebude vyžadovat pět hodin hraní denně a zároveň se nebude jednat o prostoduchou webovku, kde jde jen o to včas klikat během celého dne. Rozhodl jsem se zkusit akční PVP Bloodlines Champions.

Trailer vypadal docela slibně. Navíc hra rozhodně nevypadala na nějaký megaprojekt, takže by vydavatel mohl teoreticky dovolit vývojářům větší volnost v realizaci nových nápadů.

Rychlost a postřeh

Z velké části o úspěchu nebo nebo neúspěchu rozhoduje rychlost reakci. Hra se nesnaží hráčům nijak pomáhat automatickým zaměřováním, aby poté spočítala hodnoty obran, útoků a dalších proměnných. Zkrátka, když hráč trefí, tak soupeř dostane ránu, netrefí-li, nic se nestane. Hra se navíc ovládá pomocí kláves WSAD pro pohyb a několika dalších pro různé akce plus myš. Vím, že  nejsem na tento typ her úplně stavěný, takže prvních několik zápasů probíhalo podle následujícího scénáře – „Spolu se zbytkem týmu vyběhnu do středu arény, tam se střetneme se soupeřem, snažím se někoho trefit, na monitoru je zmatek a začínám zmatkovat i já, máčkám nesmyslné klávesy, po cca půl minutě moje postavička umírá.“ Tohle mě moc nebavilo. Po nějaké době se průměrný čas přežití mé postavičky protáhl na minutu i déle. Časem jsem párkrát i rozhodl zápas. V této době se objevil efekt „tak ještě jeden zápas“, kdy jsem u hry neplánovaně strávil několik hodin. Z hlediska game designu se jedná zcela jistě pozitivní zprávu. Hra mě bavila, jinak bych u ní netrávil tolik času.

bloodline champions

Free to play, ale jde to přežít

Bloodline Champions je onlinovka, která spadá do kategorie her, které lze hrát zdarma, ale pro kompletní zážitek je nutné si trochu připlatit. Naštěstí je model plateb řešen poměrně rozumně, takže i neplatící hráč má stejné šance jako platící. Hráč si může zvolit nějakých 20 hrdinů, kteří jsou rozdělení do klasických kategorií – healer, tank, střelec a bijec na blízko. Platící hráči mají přístup ke všem hrdinům, neplatící mají k dispozici vždy jednoho hrdinu každé třídy. Každý týden se však hrdinové zdarma mění. Další možností je odemknout si pouze některého hrdinu za nasbírané body ve hře nebo za zakoupené Funcom points.

bloodline champions battle

Proč hrát?

Co se týče vyvážení odvedli autoři evidentně velmi dobrou práci. Ve hře se nevyskytuje  žádný ultimátní hrdina, který by výrazně převyšoval ostatní. Zajímavá je i nabídka různých dovedností, kouzel a s tím spojených různých taktik hraní. Potud je vše v pořádku. Je dost dobře možné, že se jedná jen o můj pohled na věc, ale osobně nevidím důvod, proč bych měl hru hrát. Proč obvykle vlastně hry hraju?

Příběh. Tohle Bloodline Champions chybí.

Vývoj, vylepšování postavy. Jakýsi náznak zde je, ale prakticky bez efektu.

Zajímavý nápad. Taky nic moc – vyvážená týmová akce, ale nápady nic extra.

Grafika. Stylizace je vyvedená, osobně mi ale nesedí.

Bohužel nevím, proč bych měl hru hrát více než hodinu týdně. Je zajímavé vyzkoušet si nějaké nové postavy, ale to je asi vše. Hra nenabízí prostor pro vytváření nějakých vazeb mezi hráči. Sice lze potkat sehrané týmy, ale jaksi tomu něco chybí. Proč bych se měl snažit být nejlepším, nebo alespoň hodně dobrým v téhle hře? Nic mě nenapadá. Na druhou stranu, jako oddychovka je fajn.

8 komentářů u „Bloodline Champions – řežba bez motivace“

  • Hmm… musím uznat, že se klaním před tvými argumentačními schopnostmi. Názorů lidí, jako jsi ty, si opravdu vážím. Ne kecám. Takoví tlučhubové jako ty mě fakt nezajímají. Jo a mimochodem, mám-li si udělat představu o progamingu podle tebe, tak mi je ještě protivnější než dřív.

   Odpovědět
 1. Nazdar,
  tak samozřejmě, že pro normálního občasného hráče her BLC ztrácí smysl. Však pro ty ani není určená. Je to hlavně o tom progamingu, hodně dobře se na to kouká z diváckého křesla, hodně obtížně se v ní staneš fakt dobrým a hlavně je pěkně vybalancovaná. Osobně mi taky nesedí, ale já si ani nechci hraním her vydělávat peníze:P Ale kouká se na to fakt pěkně

  Odpovědět
 2. ačkoliv nikdy nesouhlasím s vulgarním napadáním bez opodstatněných argumentů, musím uznat, že asi chápu co vedlo pRayera napsat to co napsal. V první řadě, vím, že jsi už v článku napsal, že se jedná o subjektivní názor, v tom mi nezbývá než souhlasit. Dle mého názoru, a to prosím neber negetivně, je problém jak samotnou hru chápeš, respektive co jsi od ní čekal. Píšeš o motivaci jako je vývoj postavy, možná lepší věci, a já absolutně chápu, že první dojem ze hry mohl svádět k tomu, že se bude jednat o pvp podobné wowu nebo LoL (nedej bože přesluhující Dotě). Nicméně záměrem hry od samotného počátku vývoje bylo, aby nikdo nebyl zvýhodněn nad jiným díky věcem nebo tomu, že za hru zaplatil (a to s vykřičníkem). Proto bych namístě přirovnal hru spíše ke quakům, unrealům, nebo CS, byť jen pouhou koncepcí, že o vítězství rozhuduje jen lidský faktor a zvolená strategie. Ty také nemají žádnou, v uvozovkách, motivaci a těší se kvantům vděčných fanoušků. Jejich základní motivací je zábava a být lepší než někdo jiný.
  Děkuji, že jsem mohl zareagovat. Měj se

  Odpovědět
  • Díky za komentář. A musím uznat, že máš pravdu. Od hry jsem možná čekal něco víc, přirovnání ke quakům a urealům sedí. Když o tom přemýšlím, tak rozhodně nejsem typ, který by se zapojoval do multiplayrových klání ať už FPS hrách nebo strategiích jako Starcraft, abych viděl, jak postupuju v žebříčku. Chápu, že pro dost lidí je jen motivace být nejlepší, nebo alespoň patřit mezi nejlepší, obrovská. Asi se mám ještě hodně co učit abych pochopil motivaci, která je tolik jiná, než ta moje. Díky!

   Odpovědět
   • Proč učit, ne každému to sedí a já to absolutně chápu a respektuji.Trailer hry se chvástá, že hra je novou generací PvP, a z mého pohledu, prozatím, plně souhlasím. Je to každopádně tím, že se ve hře kloubý PvP mechanismy her, které mi seděly.
    Hra je pořád na počátku svého života, dle mého názoru se skvěle rozjela, doufám že si to Stunlock nepokazí.

    Odpovědět
 3. Zdrar, hru jsem hrál dneska poprvé asi 30 min,..zkusil jsem asi 4 hrdiny. S jednim jsme se byl velice rychle schopen přispůsobit situaci. Hra je zprvu nepřehledná, ale mě se první dojem velice líbil. Je to něco jiného než wow, Dota a hry tomu podobné, které jsem tolik let hrál. Myslím, že hra má velký potenciál. Nejsem kariérní hráč, ale myslím, že tuto hru si rád zahraju s kamarádama za bouřlivých výtlemů na skypu. A kdo ví, třeba nás to chytne i víc!

  Odpovědět
 4. S online hrami nemám příliš zkušeností, většinou hraji jen občas, když není co dělat. Bloodline Champions jsem zkoušela, ale příliš mne nezaujala. Asi se vrátím zpět k Runes of Magic které jsou mi mnohem bližší

  Odpovědět

Napsat komentář