Zaměření blogu

Každý blog by měl být nějak zaměřen. Ať už toto zaměření pramení pouze z osobnosti blogera nebo je vybráno záměrně, vždy by mělo nějaké být. Vzhledem k tomu, že nejsem ten typ, který má nutkání komentovat úplně všechno, vědomé zaměření blogu je pro mě víceméně nutností.

A jak jsem se nakonec tedy rozhodl zaměřit blog kraaca.cz? Baví mě počítačové hry. Samozřejmě, že mě baví je hrát, ale mnohem více mě fascinuje pohled z druhé strany. Tedy z hlediska game designu a obecně vývoje her. Z tohoto důvodu jsem začal tvořit jednodušší hry, abych mohl poznat jak moc trnitá je cesta k hotové hře. O tom, zde samozřejmě bude seriál článků, ale o tom až později. Pokud jsem zvolil takovéto hlavní téma blogu, budu se ho držet.

Další témata

Samotný game design je téma, které je schopno zaplnit nejeden velký portál (viz gamasutra.com). S vývojem her ale souvisí mnoho dalších oblastí a aspektů. Především se zde budu zabývat 3D grafikou, vývojem her z pohledu organizace práce a času, marketingem na internetu a samozřejmě také narativní složkou her, která je často opomíjena, o to větší ji však osobně přikládám důraz.

Žblebty okolo

Jak se ale znám, stoprocentně se neudržím nastolených témat. Pokud budu mít potřebu vyjádřit se ke společenskému dění, ať už se bude jednat o politiku, umění nebo sport, vyjádřím se k tomu. Moc dobře vím, že to bude zbytečně ředit primární obsah blogu, nicméně, kde jinde než na svém blogu bych měl vyjádřit své názory. Samozřejmě moje osobní komentáře společenského dění budou mít svou vlastní kategorii.

Snad zde v budoucnu naleznete dostatek zajímavého obsahu. Budu se o to každopádně snažit.

Napsat komentář